Žieminių pomidorų reanimacija

Esu iš tų retai sutinkamų žmonių, kurie nepasiilgsta vasaros. Išskyrus kelis vasarinius dalykus, vienas iš kurių – naminiai pomidorai. Joks žiemą prekybos centre pirktas raudonskruostis nei kvapu, nei skoniu neprilygs tam šiltnamyje išaugintam. Bet vasara ganėtinai trumpa, o pomidorų norisi ir žiemą, tad vis ieškau būdų kaip juos reanimuoti.

Labiausiai pasiteisino sausas pomidorų rauginimas (receptas čia), tik vasarą reikia prisiskinti ir prisišaldyti juodųjų serbentų lapų ir krapų žiedynų.

Antras būdas reanimuoti pomidorus yra moliūgų sėklų aliejus ir išspaudos.  Apie moliūginę silkę irgi jau rašiau (receptas čia).

O trečias būdas yra gaminti sakartveliškas pomidorų salotas. Kai valgiau tokias viename Sakartvelo kaime, maniau, kad nieko skaniau nesu ragavusi. Šias salotas tiekė su šašlykais, bet aš jų mėgstu pagaminti ne tik kaip garnyrą, kartais, ypač vasarą, kai yra savų pomidorų, gaminu salotas lengviems pietums ir tiekiu su skrudinta duona.

Vienas svarbiausių salotų ingredientų yra graikiniai riešutai, tad visad renkuosi kokybiškus, perku kuo šviesesnius, tai yra šviežumo garantas. Melsvieji svogūnai irgi yra būtini, esu bandžiusi įmaišyti geltonuosius ir baltuosius, deja, jie visiškai netiko.

6 porcijoms reikia:

12 vidutinio dydžio pomidorų

1 didesnio meslvojo svogūno

150 g graikinių riešutų

1 citrinos

Pundelio šviežios kalendros

4 šaukštų aliejaus

1 šaukšto medaus

1 šaukštelio rupios druskos

Pomidorus supjaustau stambiais kubeliais ir suberiu į gilų dubenį. Svogūnus supjaustau į 4 dalis ir tuomet griežinėliais. Riešutus dedu ant medinės lentelės, peiliu patraiškau ir sukapoju, gabaliukai neturi būti labai smulkūs. Beriu juos ant pomidorų.

Puodelyje sumaišau aliejų, medų, druską ir citrinos sultis.

Kalendrų lapelius sukapoju, beriu ant pomidorų, pilu padažą ir kruopščiai sumaišau.

Kiek ilgiau pastovėję salotos vandenija, todėl stengiuosi gaminti tik prieš pat valgant.

 

Parašykite komentarą