Šiemet, kaip niekad anksti užsimaniau žalios spalvos ant palangės ir lėkštėse. Kai tik ruošiu morkų šiaudelius šaldymui, nupjaunu apie 2-3cm koto su žiedynu ir juos sudedu į lėkštę su borteliu, užpilu vandens tiek, kad būtų apsemti kotai iki žiedkočio ir pradedu laukti. Po kelių dienų pradeda kaltis pirmieji lapeliai, ypač, jei lėkštė stovi ant palangės, po kuria yra radiatorius.
Lapelius naudoju maisto puošybai, salotų ir sriubų gardinimui, pyragėlių įdarams. Specialistai teigia, kad morkų lapuose naudingų medžiagų yra netgi daugiau, nei pačiose morkose.
Tokiu pačiu būdu auginu burokėlių, pastarnokų ir ridikų lapelius.
Labas, sveikinu su Sv, Kaledoms ir Naujais Metais. Gyvenu Uruguay, pietu amerika ir noreciau zinot recepta apie ziemos alaus sriuba, ir kitos gaminimus turedams alu. Aciu!!!! lauksiju atsakima. Atsiprasau kat ne labai gerai rasau bet mano tevelias atplauke 1929 ir as ne turejau lietuvos mokykla.
Miela Lida, nuoširdžiausi sveikinimai ir Jums 🙂 Alaus sriubų receptų labai daug, mūsų giminė kilusi iš Biržų krašto, ten sriubos iš alaus niekas nevirdavo, kaitindavo tik skaudančiai gerklei gydyti, arba įmušdavo kiaušinio trynį, įmaišydavo grietinės (jos turbūt pas jus nėra). Alaus sriuba labiau garsėja Lenkija ar Švedija. Todėl gaila, bet nepagelbėsiu su receptu. Bet labai malonu, kad vis parašote, ačiū Jums 🙂
Bus butinai isbandyta; aciu uz super saunia ideja! beje, o kaip i Jus kreiptis? kumute? nes niekur neradau Jusu vardo…;
Smagu, kad patiko! Burokėlius, salierus, pastarnokus ant palangės iki žalumynų darže auginkit, Aušra. Kūmutė arba Renata 😉