Mėtinis obuolių kompotas

obkomp.jpg

Šis konservas užima vieną garbingiausių vietų rūsio lentynose, daugumą kompotų darau dėl tirščių, tačiau šis yra vertas dėmesio  ir dėl skysčio. Išgirtas visų ragavusių. Ypatingai skanus atšaldytas.

Kompotui naudoju mažus obuoliukus – alyvinius, rojaus ar laukinius, esu gaminusi ir iš pjaustytų riekėm didžkių – na, skanu, bet ne taip, kaip mažyliai su visu graužtuku. Gaminu 3 l užsukamuose stiklainiuose – išsiplaunu 3 –  ir naudoju apie 3 kg obuolių.

Pirmiausiai 5 l puode užkaičiu

4 l vandens

Jam užvirus, į jį beriu

2 saujas šviežių mėtų lapelių

Apverdu 10-15 minučių, lapus traukiu lauk ir aromatiniam vandeny blanširuoju

Obuoliukus

Mažylius – 2-3 min., vidutinius ir stambių riekeles – 5-6min., po to juos išgriebiu į švarius stiklainius. Vandens virimo nenutraukiu, o į stiklainius beriu  po

400 – 500 g cukraus

Užpilu karštu mėtiniu vandeniu, užsuku verdančiu vandeniu nuplikytais dangteliais, labai gerai supurtau stiklainius, kad cukrus pasidengtų skysčiu, suguldau ant pledo ir apkamšau, kad kuo ilgiau laikytųsi šiluma.

Valgome kaip gardėsį ar su paukštiena, o skystį pagal skonį skiedžiu vandeniu ir tiekiu kaip gaivą.

Patarimas – obuoliais užpildykite mažiausiai 3/4 stiklainio, o skystį pilkite palaipsniui į visus stiklainius, jeigu neužteks mėtinio vandens – papildykite verdančiu vandeniu iš virdulio.

apkutojimas.jpg

4 atsakymai į “Mėtinis obuolių kompotas”

  1. Nuo tada kai perskaiciau si recepta , jis tapo mano siekiamybe – ideja fiks – taip sakant …. Net metu sia vasara isiveisiau . Bet reiks ir saltmeciu , kad jau tikrai kvepetu…..Ir laukiniai obuoliukai ….. taip ir stovi akyse….

Parašykite komentarą