Konservavimo ypatumai

????????????????????????????????????

Noriu pasidalinti savo patirtimi konservų gaminime.

Per daugelį metų „atidirbau“ keletą svarbių momentų, smulkmenos rodos, o lemia ilgo išlaikymo rūsy rezultatą.

1. Stiklainių paruošimas. Mano patirtis byloja, kad būtina gerai išplauti ne tik stiklainių vidų, bet ir dangtelio užsukimo vingius. Tai ypač svarbu, jei naudojate stiklainius nebe pirmą kartą. Tam ypatingai tinka indų šepetėliai.

2. Tikrai nebūtina nuriebalinti stiklainių indų plovikliais, užtenka gerai ištrinti stiklą valgomąja soda ir gerai išskalauti karštu vandeniu.

3. Dangtelius galima sterilizuoti spiritu, pakaitinti orkaitėje, bet labiausiai pasiteisino trumpas nuplikymas verdančiu vandeniu iš virdulio.

4. Dangteliai būna 2 rūšių – vieno vingio ir dvejų vingių. Siūlyčiau pirkti dvivingius, jie žymiai geriau priglunda prie stiklainio, tuo garantuodami geresnes konservų laikymo savybes.

5. Blanširuotos marinuojamos daržovės žymiai talpiau sugula į stiklainius.

6. Nebūtina užpylinėti-nupylinėti konservuojamų daržovių, jei blanširuotas sudedate į stiklainius, užpilate marinatu ir labai gausiai apkūtojate pledu/senais kailiniais/ sena pūkine striuke ir paliekate bent 12 h.

7. Bet kurios uogos dera su karčiuoju šokoladu, uogienė – šokoladienė tinka prie kavos/arbatos/ pyrago įdarui/ Kalėdų dovanai 🙂

8. Kompotams verdamas sirupas iš 1 l vandens ir 300 g cukraus

9. Klasikinis marinatas daržovėms – 1 l vandens, 3 šaukštai cukraus, 1 šaukštas druskos ir 100 ml 9% acto rūgšties (arba 150 ml obuolių acto) – rezultatas garantuotai šimtaprocentinis.

10. Negaminkite konservų susierzinę, pyktelėję ar blogai nusiteikę – jie tiesiog  surūgs 🙂

11. Kad nereiktų rašyti ant stiklainių ar dangtelių pagaminimo metų, kiekvienais metais naudoju tam tikros spalvos dangtelius. Pvz. pernai buvo raudoni, šiemet bus auksiniai.

Linkiu skanių akimirkų.

Jūsų

– Kūmutė

P.S. Pasidalinkite ir Savo patirtim 🙂

Parašykite komentarą