Marinuoti makavykai

DSC_0324

Būna, kad grybų tiesiog nėra, o būna, kad kai jau užeini pievą jų – tereikia dalgio 🙂 Mūsų makavykų istorija su dalgiu kartojasi kas 2-3 metus, šiemet vėl apturėjome malonumą jų prisipjauti. Dalį paruošiau kvapniems pietums, kitus sumarinavau į stiklainius. Taip pat ruošiu ir visus kitus grybus ar jų asorti.

Grybus

išvalau ir nuverdu 2 kartus: užpilu šaltu vandeniu, palaukiu, kol užvirs, nukošiu ir vėl šalto vandens į puodą, grybus į jį, užverda, nukošiu.

Daug kas nesutinka, kad grybus reikia virti keliuose vandenyse, bet mane taip išmokė bobutė, o medis nebejaunas, kad lenkt 🙂 Po antro nukošimo išsimatuoju turimą virtų grybų tūrį. Juos beriu į tuščią puodą, kaičiu silpną ugnį. 1l grybų beriu

1vš be kaupo druskos

1vš su kaupu cukraus

100ml 9proc. acto

Kai grybai užverda, vis pamaišydama kaitinu dar apie 5min. Į švarius litrinius stiklainius beriu po

1vš sauso prieskonių konservavimui mišinio

Ir pilu grybus, vis paspaudžiant, kad nesusidarytų oro tarpai, užsuku švariais dangteliais ir verčiu ant rankšluosčio. Atvėsusius stiklainius nešu į rūsį.

Naudoju salotoms, padažams, maišau su cibuliu ir grietine šaltam užkandžiui, karštam – pakepu sviesto-grietinės padaže, gardinu sriubas etc.

Patarimas – ruošiant salotas ar karštą patiekalą, druskos naudoti nebereikės. Na, nebent mėgstate sūriai 🙂

5 atsakymai į “Marinuoti makavykai”

  1. Atgalinis pranešimas: Grybai pietums | Kūmutės Virtuvė
  2. sveiki. turiu klausima, ar po antro nukosimo reikia ipilti kazkiek vandens? ar tik cukrus, druska ir actas?

    1. Miela Alina, vandens tikrai nereikia, grybai jau būna prisisunkę verdamo vandens, užtenka koservantų – druskos, cukraus ir acto.

Parašykite komentarą