Rauginti burokėliai

DSC_0675

Šiuo būdu raugti burokėliai būna maloniai rūgštūs, bet nepraradę ir savo saldumo. Primirštas receptas, daug kam ragavusių primenantis vaikystę ir babą… Pasirauginti burokėlių galima bet kuriuo metų sezonu, tačiau skaniausi, žinoma, rudeniniai, švieži.

Dažniausiai gaminu 3l stiklainyje, bet galima pasidaryti ir 1 litro stiklainyje, ir medinėje bačkutėje, jei turite tokią.

Šviežius, nevirtus burokėlius nulupu, supjaustau nemažom riekėm ir talpiai sudedu į stiklainį, užpildydama apie 3/4 tūrio. Pasiruošiu sūrymą, skaičiuojant proporciją

1 l drungno vandens vandens

1 vš be kaupo druskos

Vanduo turi būti vos vos šiltas, kad jame lengvai tirptų druska.

Ant burokėlių beriu kmynų – 1 l stiklainiui žiupsnelį, 3 l didelį žiupsnį. Tuomet stiklainius iki pat viršaus užpildau

Juoda duona

Geriausiai tinka ruginės duonos plutos, kurių galima „pasitaupyti” džiovinant kelias savaites prieš raugiant burokus. Bet galima naudoti ir riekes, svarbu, kad duona būtų kuo juodesnė. Stiklainius užpilu atvėsusiu sūrymu.

Juos statau ant gilių lėkščių – rūgstant gali prabėgti skysčiai. Uždarau švariais plastikiniais dangteliais ir laikau kambario temperatūroje, labiausiai saulės pasiekiamoje namų vietoje. Po savaitės jau galima ragauti.

Stiklainius pernešu į vėsesnę vietą. Rūsyje rauginti burokėliai išsilaiko 2-3 mėnesius.

Tiekiu kaip garnyrą įvairiausiems patiekalams, verdu barščius,  dedu ant sumuštinių, labai skanu su varškės sūriu.

DSC_0676

Patarimas – dangtelius galima keisti marlės gabaliukais, tuomet namai kvepės raugu 🙂

0 atsakymų į “Rauginti burokėliai”

  1. supelėjo ir supuvo. Nu nežinau jau kelinta syk darau, bet vis supelija ten viskas. O kur su morkom tai viskas ok. Esu dares ir vietoj duonos ruginius miltus barstes. Vistiek supelija ma ten viskas.

Parašykite komentarą