Šokoladinis burokėlių pyragas su Oreo sausainiais

DSC_1318

Pirma pažintis su šiuo receptu buvo gyva – paragavau jo pas Daivą ir abi nusprendėm, kad kažko trūksta ir kažko per daug. Dėliojau produktų kiekius ir junginius mintyse, po to jau bandžiau mintis įgyvendinti praktiškai ir štai, po keturių sėkmingų skonių degustacijų galiu pristatyti savo versiją. Nuvežiau gabaliuką ir Daivai, ragaudama ji užsimerkė, o paskui tepasakė – „receptą, greitai” 🙂 Prašom, tau ir visiems. 

Visų pirma, virtus burokėlius pakeičiau keptais orkaitėje. Tokie jie ir sultingesni, ir tuo pačiu kietesni. Taigi, nupjovusi uodegas ir gerai nuplovusi, ant orkaitės grotelių iškepu

2 vidutinius burokus (apie 300g)

Naudoju ilguosius, jie kepa tolygiai. Tokiems reikia 150C ir 20min. orkaitėje. Burokėliams vėstant gaminu pyrago tešlą, jai reikės:

3 kiaušinių

1st kvietinių miltų

1st rudo cukraus

2vš kakavos miltelių

100g lydyto sviesto

1aš sodos

2vš 9proc. acto

Naudoju plaktuvą, bet viską galima sumaišyti ir rankomis. Pirmiausiai išplaku kiaušinius, tuomet suberiu cukrų ir toliau plaku. kol cukrus nebegirgžda. Kakavą sumaišau su keliais šaukštais vandens ir lydytu sviestu, šią masę pilu į kiaušinių plakinį ir ten pat suberiu miltus. Išmaišius tešlą, sudedu atvėsusius, nuluptus ir stambia tarka sutarkuotus burokėlius, juos irgi įmaišau į tešlą. Sodą šaukšte laikau virš tešlos ir maža srovele pilu actą, naudoju tik susidariusias putas. Jas atsargiai įsuku į tešlą, kurią pilu į silikoninę ar stiklinę kepimo formą. Viršų apiberiu

150g Oreo sausainių trupinių

Sausainių smulkinti iki miltelių nereikia, geriausi stambūs trupiniai.

Pyragą šaunu į iki 180C įkaitintą orkaitę, jis kepa apie 45min. Kadangi pyragas gaunasi drėgnas, užsigėrimo neprašo. Bet su šviežia kava buvo labaaai skanu.

Tiekiu atvėsintą, galima aplieti šokoladiniu glajumi.

????????????????????????????????????

2 atsakymai į “Šokoladinis burokėlių pyragas su Oreo sausainiais”

Parašykite komentarą