Anglyje brandinta jautiena

Anglis2

Mane visada traukė Sibiras, esu skaičiusi galybę knygų, klausiusi beprotiškai įdomių pasakojimų, lig šiol virtuvėje pats mylimiausias Sabinos dovanotas šaukštas yra pagamintas iš kedro medienos. Ir taip jau nutiko, kad neseniai darbo reikalais teko susipažinti su chemijos mokslų daktaru iš Novosibirsko. Per trumpą pažinties dieną spėjome pakalbėti ir apie istoriją, ir apie Sibiro ypatumus. Sužinojęs, kad rašau apie maistą, jis nusprendė man padovanoti savo šeimos receptą. Va čia tai dovana! Receptas nuskambėjo taip neįtikėtinai, kad jau tą patį vakarą nuostabiojoj Nemenčinės turgaus mėsos parduotuvėje nusipirkau šmotą jautienos ir su nekantrumu telefonu instruktavau vyrą, kad ištrauktų iš vakaro kurto kubilo pečiaus anglis.

Ir štai, po kelių savaičių laukimo galiu pasakyti, kad dovana buvo išties neišpasakyto gėrio. Negaliu nepasidalinti su jumis.

Svarbiausia šiame vytinimo procese yra anglis. Ji būtinai turi būti beržinė ir sumalta į smulkius miltelius. Iš visų pabandytų būdų, labiausiai pasiteisino kavamalė.

Pasiruošiu:

1 kg jautienos kumpio

2 aš rupios druskos

1 aš harisos arba čili miltelių

1 aš džiovintų čiobrelių

1 aš maltų lauro lapų (galima dėti ir nemaltus)

4 skilteles česnako

2 vš maltos anglies

Jautieną nuplaunu, nusausinu, jei gabalas aukštas, pjaunu per pusę, brandinamos mėsos storis neturėtų viršyti 5-6 centimetrų.

Gamybai rekomenduoju mautis silikonines pirštinaites, kitaip rankos, kaip sakydavo mano bobutė, bus paišinos.

Visus sausus prieskonius ir labai smulkiai sukapotą česnaką sumaišau indelyje ir įtrinu, įmasažuoju į mėsą iš visų pusių ir tuimet gausiai apvolioju anglies milteliuose. Juodąjį gabalą dedu ant plokščios lėkštės ir ją dedu į šaldytuvą, originaliame recepte mėsa brandinama šaltame rūsyje.

Jei naudosite nemaltus lauro lapus, dėkite juos po mėsa.

Po savaitės juodąjį mėsos gabalą apverčiu. O po dvejų jau ragaujame.

Daktaras rekomendavo valgyti su visa anglies pluta. Degustavome penkiese, ir man vienai ta anglis patiko, kiti gabaliukus plovė po šaltu tekančiu vandeniu ir tik tuomet dėjo į burną.

Skonis pakerėjo, tai dar gardžiau už visų rūšių karpačio.

Pjaustau kuo plonesnėmis, permatomis riekelėmis. Ragaujame su raudonu vynu, gryno rugio duona, šermukšnių ar bruknių pagardu.

Anglis

ANglis1

4 atsakymai į “Anglyje brandinta jautiena”

Parašykite komentarą