Vištienos ir šoninės suktiniai su įdaru

img_20190128_1518398617395045447930310.jpg

Su Daina ir jos Gruzijos prieskoniais susipažinome vienoje mugėje, ir kaip retai, bet visgi nutinka – tapome vis pasikalbančiomis, pasilabinančiomis ir viena kitą palaikančiomis pažįstamomis, vis bepasidalinančiomis idėjomis ir svajonėmis apie savo versliukus. Ir kai Daina atvėrė savo pirmos parduotuvės duris, baltai užpavydėjau jai to ryžto veikti.

Aš jos prieskoniuose buvau paskendusi iki paskutinės kelionės į Izraelį, rytietiškuose turguose praeiti pro prieskonius nepavyko jokiomis valios pastangomis, niekaip. Bet kelias savaites pasimėgavusi naujais skoniais ir užsukusi pas Dainą, gavau raudonų slyvų tkemalio. Ir užduotį ką nors su juo pagaminti. Ir vakarop šovė mintis, kad tkemalio padažą esame įpratę vartoti kaip… padažą, ir tai labai logiška. Esu dėjusi tkemalio į sriubą, troškinį, bet į vištieną dar ne. Dėjau jau tris kartus, taip smarkiai patiko šis eksperimentas.

O tokius suktinius galima gaminti su bent kokiais įdarais, sūrį keisti cukinijos ar moliūgo gabalėliu, grybais, esu įdariusi netgi virtais ryžiais.

Dalinuosi puikiu padažo įdare atradimu, jei bandysite – drąsiai galite naudoti ir geltonąjį tkemalį, skoniu jie panašiai rūgštūs.

2 porcijoms pasiruošiu:

4 šlauneles be kaulo (parduotvėse vadinamos šlaunelių mėsa)

4 – 8 juosteles šalto rūkymo šoninės

4  gabaliukus fermentinio ar mocarelos sūrio

2 skilteles česnako

2 vš padažo „Tkemali”

Žiupsnį džiovintų žolelių

1 aš judros sėklų

Iš karto skubu atsakyti – taip, druskos nereikia, nes jos yra šoninėje, padaže ir sūryje. Šoninės juostelių kiekis priklauso nuo jų ilgio, gali užtekti ir vienos, jei labai ilga ir ja galima apsukti suktinį bent du kartus. Judra – mano palyginti neseniai atrasta sėkla, nors istoriniuose šaltiniuose ji yra minima kaip viena seniausių kultūrų Lietuvoje. Jas, žinoma, galite keisti bet kokiomis jūsų mėgstamomis sėklomis.

Šlaunelių mėsą nuplaunu, nusausinu ir sudedu ant medinės lentelės išorine (lygiąja) puse žemyn. Kiekvieną gabaliuką konditeriniu teptuku patepu Tkemali padažu, pabarstau prieskoniais ir labai smulkiai sukapotu česnaku, dedu po gabalėlį sūrio ir atsargiai suvynioju suktinius. Kiekvieną apvynioju šonine ir sudedu į kepimo indą. Geriausia, kai suktiniai nesiliečia vienas su kitu, tuomet gardžiai apskrunda iš šonai.

Pabarstau judros sėklomis ir indą dedu į orkaitę. Jungiu kaitrą 150 C ir kepu apie valandą, tuomet kaitrą didinu iki 200 C, kepu dar apie 15 minučių.

Tiekiu su sezoniniais ar mėgstamais garnyrais, mėgstantiems pagardus, į indelį įpilu ir Tkemali.

 

0 atsakymų į “Vištienos ir šoninės suktiniai su įdaru”

Parašykite komentarą