Rabarbarų trupiniuotis

Koks gi pavasaris be rabarbarų? Vienas laukiamiausių kepinių visad būna rūgštusis, traškusis trupiniuotis. Ir galiausiai ištobulinau receptūrą, suderinau produktus taip, kad būtų lengva prisiminti proporcijas. Nurodyto kiekio užteks iškepti nediduką pyragą 16cm formoje.  Jei jūsų turima forma ar norai didesni – tiesiog dvigubinkite ingredientus.

Esu aprašiusi ne vieną rabarbarų pyrago receptą, o šių metų atradimas – mažų paslapčių iš kiekvieno jų sujungimas į vieną receptą. Pagaliau trupiniuotis toks, kokį su malonumu valgau pati ir vaišinu svečius. Saikingai saldus, su malonia rūgštele,  traškančiais migdolais ir avižiniais dribsniais ir malonia kardamono nata.

Prisiminti bus lengva įsidėmint skaičių 60, nedideliam pyragui pasiruošiu:

60 g migdolų riešutų (arba migdolų miltų)

60 g avižinių dribsnių 

60 g kvietinių (speltų) miltų

60 g sviesto

60 g baltojo cukraus

1 kiaušinį (jis irgi sveria apie 60 g)

Įdarui: 

6 nedideli rabarbarų kotai

1 šaukštelis malto kardamono

1 šaukštelis malto cinamono

Pabarstymui:

60 g rudojo cukraus

Tešlos gamybai naudoju virtuvinio kombaino S formos peilius, su jais viskas vyksta itin sparčiai.  Migdolus sumalu iki rupių miltų, suberiu baltąjį cukrų, įmušu kiaušinį, dedu kambario temperatūros sviestą ir vėl jungiu kombainą, po truputį beriu miltus. Kai produktai apsijungia, suberiu avižinius dribsnius ir dar kelias sekundes pasuku peilius.

Jei gaminu be buitinės technikos, naudoju migdolų miltus.  Juos suberiu į gilų indą, stambia trintuve įtarkuoju šaltą sviestą, įmušu kiaušinį, beriu baltąjį cukrų ir mentele maišau, kol cukrus nebegirgžda. Suberiu miltus ir dribsnius ir kruopščiai sumaišau.

Paruoštą tešlą kelioms valandoms dedu į šaldytuvą.

Prieš pat kepant pyragą, nulupu ir stambiais griežinėliais supjaustau rabarbarų kotus. Juos sumaišau su kardamonu ir cinamonu.

Į formos dugną, paspaudžiant, kad neliktų oro tarpų sudedu 2/3 tešlos, ant jos lygiu sluoksniu paskleidžiu rabarbarų įdarą, o likusį 1/3 tešlos suplėšau mažais gabaliukais ir juos suberiu, nespaudžiant, ant įdaro.

Pyragą pabarstau ruduoju cukrumi ir formą dedu į orkaitės vidurį. Jungiu 180C kepimo režimu viršus-apačia. Kepu 40 minučių.

Iškepusį pyragą atvėsinu ir bent kelioms valandos komandiruoju į šaldytuvą.

Tiekiant norintiems pabarstau milteliniu cukrumi.

Parašykite komentarą