Mielinės tešlos raguoliai su uogomis

Pavasario gale, prieš vasaros derlių, visada darau šaldiklio reviziją. Jokios pernykštės uogos neturėtų būti sandėliuojamos ilgiau nei metus, todėl  jau tapo tradicija gegužės mėnesį peržvelgti atsargas ir jas kūrybiškai sunaudoti.

Žinia, uogos puikiai papildo desertų ar gaivių gėrimų skonius, tačiau jau tapo tradicija uogomis gardinti šviežių daržovių salotas ar kepsnius. Pastarasis būdas man itin patinka, kasmet gaminu vis daugiau serbentų ir agrastų pagardų būtent mėsos ar paukštienos gardinimui.

Bet šiandien apie kepinius. Kadangi labai mėgstu šaldiklyje turėti paruoštos tešlos, prekybcentryje, pamačiusi akciją, vis nuperku poką – kitą. Kartais sunaudoju ne visus tešlos lapelius,  juos dedu į vieną pakuotę ir kartais taip surenku visus 6-7 lapus. O kai atšildau pernykščių vyšnių, braškių ar šilauogių,  atšildau ir tešlos. Ir tuomet būna raguolių su uogomis diena.

Šis gamybos būdas yra didysis gelbėtojas, kai netikėta užgriūna svečiai. Dabar taip atsitinka retokai, pandemija išmokė derinti susitikimus iš anksto. Bet sunaudoti uogų ir tešlos likučius tiesiog savaitgalio proga irgi puiku.

24 raguoliams reikia:

6 šaldytos mielinės tešlos lapelių

2 šaukštų rudojo cukraus

100-150 g atšildytų uogų (ar jų mišinio)

1 kiaušinio trynio

1 šaukšto miltelinio cukraus

Uogas ir tešlą iš šaldiklio perkeliu į šaldytuvo lentyną iki atvėsta. Kiekvieną tešlos lapelį perpjaunu pusiau, taip gaunu kvadratus, tuomet juos padalinu į du trikampius.

Visus ruošinius pabarstau ruduoju cukrumi. Ir nors dauguma konditerinių gaminių yra barstomi viršuje, man labai pasiteisino kadaise gimusi idėja cukrų berti į vidų, tokiu būdu cukrus netamsėja ir neapdega.

Ant storiausios tešlos trikampio dalies dedu uogas, stengiuosi dėti ne itin daug, pavyzdžiui 4-5 vyšnias.  Tešlą užlenkiu ant uogų ir suvynioju į ruloną, šonus truputį užlenkiu į vidų (žr. foto).

Orkaitę režimu viršus – apačia įkaitinu iki 200C.

Raguolius dedu į skardą, patepu plaktu tryniu ir šaunu į jau įkaitusią orkaitę. Kepu apie 15 minučių.

Raguoliai labai gardūs dar karšti, pabarstyti trupučiu miltelinio cukraus. Atvėsusius laikau šaldytuve.

Parašykite komentarą