Agurkų rūšys ir konservavimo ypatumai

Agurkai kaip agurkai, sakysit, kokie jau čia ypatumai.

O jų yra nemažai, ilgus metus auginau ir visais namų sąlygomis įmanomais būdais bandžiau juos konservuoti. Nemažai stiklainių turinio iškeliaudavo į kompostą, kol atradau labai svarbius dalykus. Ir ta gerąja patirtimi noriu pasidalinti su jumis.

Pirmiausiai norėčiau pasidžiaugti, jog esame viena iš to menko valstybių sąrašo, kuriose auginamos trumpavaisių agurkų rūšys. Daugelyje šalių auginami tik ilgavaisiai agurkai, jų paskirtis – valgyti šviežius ar marinuotus labai stipriame marinate. O Karibų salose, lankantis vietiniuose turguose, tuos ilguosius agurkus mums vietiniai rodydavo kaip didelę egzotiką, ir, beje, moterys ten agurkus pjausto ir deda ne į lėkštes, bet ant veido. Ir pati buvau pamiršusi kokį malonų drėkinimo efektą suteikia ši daržovė odai.

Bet grįžtu prie maisto temos.

Labai dažnai konservavimo fanų grupėse ar forumuose matau klausimą – kodėl rauginti agurkai tapo minkšti, tuščiaviduriai, virto koše ir pan. Arba kodėl marinuoti agurkai netraškūs, beformiai?

Mano patirtis byloja, kad konservuotų agurkų kokybė priklauso nuo druskos, vandens, prieskonių, laikymo sąlygų, bet visų labiausiai nuo teisingai pasirinktos agurkų veislės.   

Nereikia žinoti veislių pavadinimų, juolab, jei agurkus perkate turgavietėje ar prekybos centre, ten jos ir nesužinosite. Tad nufotografavau agurkus, taip galėsite vizualiai atskirti kurie kam yra tinkami.

Kauburėtieji

Tai agurkai pačia storiausia oda, todėl labiausiai tinka būti rauginami. Išlieka traškūs, pilnaviduriai net kelis metus.

Marinuojant tokius storžievius, reikia ilgesnio kaitinimo, kad marinato karštis pasiektų agurko šerdį, tačiau kadangi labai nemėgstu sterilizacijos ar marinato nupylinėjimo, marinavimui renkuosi kitas veisles.

Spygliuotieji

Tai agurkai su galybe mažų kauburėlių ir juose tūnančių mažų spygliukų.  Dažniausiai tamsiai žali, vidutinio storio žieve.

Jų vienintelių nenaudoju šviežiam vartojimui, tačiau jie greičiausiai iš visų įrūgsta raugiant „3 dienų agurkėliams” ar rauginant sausai (receptas ČIA).

Rauginimui žiemai ne itin tinkami, dažnai tampa tuščiaviduriais.

Ypatingai tinka marinuojant pjaustytus juostomis ar riekelėmis.

Lygieji

Šio tipo agurkai yra labai plona žieve, todėl visiškai netinka rauginimui, net ir „3 dienų”, per kelias dienas rūgstant tyžta.

Bet šie agurkai yra patys puikiausi marinavimui. Net ir nepjaustyti, vos vieną kartą užpilti karštu marinatu, šie agurkai puikiai laikosi, lieka traškūs.

Tokie mano atradimai. O kokie jūsų pastebėjimai agurkų tema?

Parašykite komentarą