Morkų pyragas su graikiniais riešutais ir žaliųjų citrinų glajumi

Kadaise rašiau apie morkų pyragą ir netgi pavadinau jį tobulu. Tačiau taisyklė, kad tobulumui ribų nėra, visgi pasitvirtino.

Iškepusi morkų pyragą su sviestu tešloje atradau žymiai geresnį skonį. Žaliųjų citrinų glajus ir graikiniai riešutai sudėjo visus galutinius akcentus ir, jei sąžiningai, seniai mačiau taip stipriai iš malonumo užsimerkusius šio pyrago valgytojus. Nesu saldumynų mėgėja, tik kepėja, bet kaskart, iškepusi šį pyragą, suvalgau nemažą gabalioką. Nes jis pilnas razinų ir riešutų, nėra labai saldus, o tiek, kiek yra, jį atsveria žalių citrinų rūgštelė. Šlapias, prabangus ir visomis prasmėmis -iausias,

Žaliąsias citrinas galima keisti geltonosiomis, tačiau apelsinai ar mandarinai jau yra per saldūs glajuje, reikia stiprios rūgšties.

Kelis kartus šį morkų pyragą pjoviau perpus ir sutepiau maskarponės ir graikiško jogurto kremu, buvo labai gardu, tad jei patiks tiesiog pyragas, būtinai pabandykite variantą su mėgstamu kremu.

Proporcijas lengva prisiminti, gaminimui nereikalinga buitinė technika, viską puikiausiai sumaišo eilinis šaukštas.

Tešlai pasiruošiu:

200 g morkų

180 g sviesto

180 g rudojo cukraus

180 g miltų

90 g tamsių razinų

90 g žemės riešutų be luobelės

4 kiaušiniai

1 šaukštelis kepimo miltelių

1 šaukštelis kalėdinių prieskonių (cinamono, kardamono ir imbiero mišinio)

Glajui:

2 žaliosios citrinos

4 šaukštai miltelinio cukraus (pudros)

Graikinių riešutų papuošimui

Sviestą ištirpinu prikaistuvyje, supilu į gilesnį indą ir palieku atvėsti. Suberiu cukrų ir maišau, kol ištirpsta. Morkas nuskutu ir smulkia tarka įtarkuoju į sviesto masę. Įmušu kiaušinius, įmaišau ir tuomet be jokio eiliškumo suberiu likusius produktus. Maišau, kol viskas virsta vienalyte mase.

Tešlą supilu į kepimo formą (naudoju ø26cm), dedu ją į orkaitės vidurį, jungiu 180C ir kepu apie 45 minutes.

Kol iškeptas pyragas vėsta, išspaudžiu citrinų sultis, sumaišau jas su milteliniu cukrumi, glajų pilu ant pyrago viršaus ir dailiai išdėlioju graikinius riešutus.

Tiekiu atvėsintą, šaltas pyragas žymiai gardesnis.

Parašykite komentarą