Kuskuso salotos su daržovėmis ir pievagrybiais

DSC_1353

Pirmą kartą šį patiekalą gaminau kaip garnyrą prie kepsnio, tačiau jis labai patiko ir kaip savarankiškas patiekalas, o šaltas – kaip puikios lengvos salotos. Daržovės gali varijuoti, svarbiausia, kad būtų salžiosios paprikos ir ankštinių. Šiandien gaminau su ankštinėmis šparaginėmis pupomis, raudonąja paprika ir šampinjonais, bus puikūs pietūs ir salotos vakarui. 

4 porcijoms pagal instrukciją ant pakelio išverdu

250g kuskuso kruopų

Labai svarbu, kad kruopos nesuliptų, todėl reikia nesustojant maišyti mentele ar šakute.

Kitame puode užverdu 2/3 tūrio pasūdyto vandens ir, jam užvirus, suberiu

200g šparaginių pupų – supjaustytų 1cm juostelėmis

200g šampinjonų – supjaustytų nedideliais gabaliukais

1 papriką – supjaustytą šiaudeliais

Verdu 5-7 minutes, tuomet pilu į koštuvą ir perlieju šaltu vandeniu. Daržoves sumaišau su kruopomis, masę sukrečiu į ugniai atsparų indą, palaistau

2vš aliejaus

ir nešu į iki 200C įkaitintą orkaitę. Kepu apie 15min.

Patarimas – šiam patiekalui labai tinka aliejus iš saulėje džiovintų pomidorų konservų.

DSC_1346

 

2 atsakymai į “Kuskuso salotos su daržovėmis ir pievagrybiais”

  1. Įdomiai Jūs čia gaminate. Aš darau paprasčiau, ta prasme, kad nededu į orkaitę. Kuskusą išbrinkinu užpylusi verdančiu vandeniu. Taip jis man nesušoka. Daržoves su trupučiu ghi sviesto patroškinu keptuvėje, pabarstau prieskoniais ir druska, tarp jų ir Ievos namų ciberžolės milteliais (labai šį prieskonį pamėgau) ir prieš galą įberiu išbrinkintą kuskusą. Skanu tiek šiltas, tiek šaltas. Kaip sakote: ir karštam ir šaltam patiekalui. Tik as nededu grybų. Žinoma, iš mano patiekalo tokia graži nuotrauka nesigautų :). Žiemą naudoju savas šaldytas daržoves, įskaitant ir papriką. Jau treti metai jų užsišaldau ir esu labai patenkinta.

Parašykite komentarą