Kokosiniai sausainiai

DSC_0604

Šiuos sausainius gaminu retai, bet vienu ypu didelę skardą. Tuomet juos kramsnojame 2-3 savaites. Visada paimu jų į kelionę, ilgesnę fotosesiją. Sausainiai ypatingai sotūs, kokosų drožlės labai ilgai kramtosi, yra aliejingos, todėl greitai ateina sotumo jausmas. Puikus užkandis tarp pagrindinių dienos valgių, o dar ir be cukraus, be miltų.

Pats receptas ir gamyba yra turbūt patys paprasčiausi iš visų man žinomų. Jei vaikams reikės idėjų kulinarinei šventei mokykloje – drąsiai pasiūlykite pagaminti šiuos sausainius, tikrai pavyks. Ir tikrai patiks.

Proporcijos tokios:

100 g kokosų drožlių

2 vš medaus

1 didesnis kiaušinis

Aš visada gaminu iš 4 porcijų, viską elementariai šaukštu sumaišau gilesniame inde, galiausiai truputį padrėkintomis rankomis imu masę ir kloju ją į kepimo popieriumi išklotą skardą. Aukštis turėtų būti ne mažesnis nei 0,5 cm, kitaip pjaustant labai smarkiai trupės.

Skardą dedu į iki 180C įkaitintą orkaitę ir kepu režimu iš abiejų pusių apie 15-20min. Procesą reikia stebėti, kepimas kepimui nelygu, gaminys iškepęs tuomet, kai paviršius lengvai paruduoja.

Išjungiu kaitrą ir skardą palieku orkaitėje iki atvėsimo. Tuomet iškeliu blyną su visu popieriumi ir labai aštriu peiliu supjaustau daugmaž 5x5cm kvardatėliais.

Kartais, kai turiu laiko pasižaidimams virtuvėje, iš tešlos formuoju graikiško riešuto dydžio rutuliukus, apvalūs sausainiai žymiai puošnesni, bet ne tokie praktiški, kai reikia talpiai supakuoti į maisto dėžutes 🙂

DSC_0613

4 atsakymai į “Kokosiniai sausainiai”

  1. Pritariu, kad labai skanus ir sotus užkandis. Aš tokius panašius gaminu formuodama rutuliukus, aišku daugiau žaidimo, bet labai smagiai valgosi 🙂

    1. Miela Inga, turint žaidimams laiko ir aš rutuliukus darau. Ir pusrutuliukus esu dariusi – sulipdžiau maskarponės kremu 🙂 Braškių sezonu kepu mažus paplotėlius, juos aplieju plakta grietinėle ir uždedu braškę.

Parašykite komentarą