Su krienais marinuoti agurkai

AgurkaiSuKrienais

Dar viena labai įdomi skonių kombinacija jūsų dėmesiui. Ypač jei jau randate agurkų-peraugėlių.

Seniai marinuojame agurkus ir pomidorus su garstyčiomis, įvairiais lapais, česnakų ir krapų kotais, rodosi ką dar besugalvosi. O štai viename tinklalapyje virė diskusija apie krienus, ne šaknis ar lapus, bet tuos tarkuotus, pirktus pas babytes turguje krienus. Baltus, ne raudonus. Kaipgi nepabandyti? Nesiplėsiu aprašant gautą marinuotų agurkų skonį, tai tiesiog nepakartojamai trašku, gaivu, saikingai aštru… Krienus dėjau į savo labai mėgstamą šaltai marinuotų agurkų marinatą.

Didelius agurkus nulupu, pjaunu per pusę, išimu sėklas ir supjaustau nedideliais gabaliukais. Juos pasveriu, sukrečiu į puodą ir toliau skaičiuoju pagal šį receptą:

2 kg pjaustytų agurkų

2 šaukštai rupios druskos

2 šaukštai krienų

1 česnakas

0,5 kg cukraus

8 šaukštai aliejaus

1 stiklinė (200ml) 9% acto

Agurkus užberiu druska ir palieku 4-6h, kad išsiskirtų sultys. Atskiram inde sumaišau cukrų, aliejų ir actą, ant agurkų smulkia tarka sutarkuoju česnakus, dedu krienus ir užpilu sumaišyta mase. 12h lai pastovi, dažniausiai palieku nakčiai. Ryte dideliu šaukštu išmaišau masę ir sudedu agurkų gabaliukus į stipriai iškaitintus stiklainius, užpilu skysčiu iš puodo. Užsuku verdančiu vandeniu nuplikytu dangteliu ir dedu žemyn galva valandai kitai. Viskas.

Ragavome su švelnia grilio paukštiena, dėjau ant duonos, pateptos kepenine. Skanu…

 

 

 

 

4 atsakymai į “Su krienais marinuoti agurkai”

  1. Puikus receptas, būtinai išbandysiu 🙂
    Tik maža pastaba -ar neturėtų būti šaltai marinuotų cukinijų (parašyta agurkų) receptą.
    Ačiū už puikų puslapį! Nepaprastai įkvepiantis!
    Geriausi linkėjimai Milda

  2. Negaliu patikėti, kad nekaitinta mišrainė neužrūgsta laikoma ne šaldytuve.. Tai tos agurkų masės kaitinti nereikia? Viskas žalia?

Parašykite komentarą