Tortas „Mėlyna morka”

dsc_2798

Brangiausiojo gimtadieniui sukurtas ir sukurptas tortas. Apjungiau net tris seniai naudojamus gaminius į vieną ir labai apsidžiaugiau rezultatu. Jei mėgstate gaivius, ne itin saldžius skonius – būtent toks šis tortukas ir yra. Mažieji zefyrai ne tik džiugina akį, bet ir suteikia savito skonio. Na, mano receptoriams tas skonis pernelyg cheminis, tačiau ragautojai labai džiūgavo. O tai juk svarbiausia 🙂 Ir dar vienas gėris – po truputį laisvėjanti šaldymo kamera, uogos šiemet kaip niekad „eina į trasą”.

Biskvitui pasiruošiu:

5 kiaušinius

5 šaukštus su kaupu kvietinių miltų

5 šaukštus su kaupu rudojo cukraus

2 šaukštus balto romo

2 stambias morkas

1 šaukštelį kepimo miltelių arba 1 šaukštelį sodos, nugesintos 1 šaukštu vyno acto

Kremui:

500 ml grietinėlės

500 g maskarponės sūrio

200 g balto cukraus

200 g šaldytų mėlynių

2 šaukštų balto romo

Mėlynes ištraukiu iš šaldiklio ir palieku kambario temperatūroje kelioms valandoms.

Morkas sutarkuoju smulkia tarka ir sumaišau su cukrumi ir romu. Kiaušinius plaku, kol masė padidėja bent kelis kartus, tuomet įmaišau tarkius ir miltus. Jei naudoju kepimo miltelius, juos sumaišau su miltais prieš dedant į tešlą, o jei sodą – gesinu ją šaukšte virš tešlos, lėta srovele pilant actą. Tešlą pilu į silikoninę kepimo formą ir šaunu į iki 150 C įkaitintą orkaitę. Kepu apie 1h. Iškepusį biskvitą apverčiu ant medinės lentelės ir palieku atvėsti.

Pasiruošiu kremą, naudoju elektrinį plakiklį.  Grietinėlę išplaku iki standžių putų. Kitame inde sumaišau  maskarponės sūrį su cukrumi ir romu, galiausiai suberiu mėlynes. Išsuktą masę sujungiu su plakta grietinėle ir kremą dedu į šaldytuvą.

Atvėsusį biskvitą perpjaunu pusiau arba į tris dalis, padą dedu ant maistine plėvele išklotos plokščios lėkštės. Dedu 1/3 kremo, vėl biskvitą, vėl 1/3 kremo. Viršutinis sluoksnis turi būti kremo. Pabarstau spalvotais zefyrais. Skoniui subręsti reikia bent 12h.

Tiekiant plėvelės pagalba perkeliu tortą ant tortinės pado.

Parašykite komentarą