Šaldytuve vytinta kiaulienos išpjova

edf

Grįžtu į eterį.

Juodraščių kataloge sudėta gausybė naujų receptų, po truputį juos leisiu į gyvenimą. Jei rašyčiau tik sudėtį ir gamybą, matyt nė nebūčiau sustojusi rašyti sausas receptūras, tačiau būna laikotarpių, kai negali suregzti žodžio, nes nori tu ar ne, bet tai, kas vyksta šalia tavęs, paliečia ir tave patį. Ir kartais su tokia jėga, kad netenki amo ir prarandi kalbos dovaną. Po truputį, lėtais žingsneliais tipenu link jūsų, nes dalintis yra gera. Ir kaip kartais nugirstu mielą senolę žydram ekrane tariant – Pasidalinus džiaugsmu jis padvigubėja, pasidalijus skausmu jis sumažėja per pus. Todėl ir dalinuosi su jumis kulinarinių atradimų džiaugsmu.

Kelis pastaruosius mėnesius gaminau daug patiekalų, kuriems reikia daug laiko. Bet
kaip ne kartą esu minėjusi, dauguma receptų yra labai paprasti, pagrindinį darbą už jus padaro buitinė technika arba… laikas. Jis itin didelis pagalbininkas fermentuojant daržoves, giras ar sūrius. O šį receptą siūlau jums todėl, kad jame jums talkins net du pagalbininkai – laikas ir šaldytuvas. Taip pat mano jau seniai atrastas mėsos dezinfekatorius ir konservantas.

Vytinimui galima rinktis bet kokią mėsą ir netgi paukštienos filė (jei auginta patikimam ūky ar pirkta prekybos centre). Mums gardžiausia kiaulienos arba jautienos išpjova.  Pirmiausiai mėsą perplaunu po tekančiu vandeniu, nusausinu popieriniu rankšluosčiu ir pasiskaičiuoju kiek man reikės prieskonių.

1 kg mėsos

3 šaukšteliai druskos

2 skiltelės česnako

1 šaukštelis maltų raudonųjų pipirų

1 šaukštelis trupintų lauro lapelių

1 šaukštelis harisos miltelių (galima keisti raudonos paprikos milteliais)

100 ml „Starkos” (dar geriau gaunasi su spiritu, jo užtenka 50 ml)

Mėsą sudedu į indą, kuris turi sandarų dangtį, suberiu druską, kelias minutes minkau, kad druska kuo giliau įsigertų į mėsą, sudedu smulkiai kapotus česnakus (galima ir nenaudoti), supilu „Starką” ir dar kartą gerai išmasažuoju gabalus. Dengiu dangtį, indą dedu į šaldytuvą ir kalendoriuje pasižymiu, kad kas dvi dienas turiu apversti mėsą. Druskos, česnako ir alkoholio draugijoje mėsa svečiuojasi 4-5 dienas. Tuomet gabalus ir indą kruopščiai išplaunu, išsausinu ir suberiu sausus prieskonius, juose apvolioju mėsą ir dabar jau neuždengtą indą dedu į šaldytuvą. Karts nuo karto apverčiu, bet būtinybės tai daryti kas kelias dienas nebėra, kada jau akis užkliūna – tada. Vytinimas šaltoje aplinkoje mėsai suteikia skaidrumą, nesusidaro kieta pluta, kaip vytinant šiltoje patalpoje.

Procesas trunka nuo 2 iki 3 savaičių. Kai jau vaizdas ir skonis tinka, indą dengiu dangčiu.

Puiki mėsytė sumuštiniams, makaronų ar ryžių patiekalams gardinti, aš mono maisto mėgėja, todėl ją valgau tiesiog taip, atsipjovus riekelę. Pavasarį dar kokį garšvos ar kiaulpienės lapą imu draugijon 🙂 O beje, jei norite šią mėsą atpjauti labai plonai, palaikykite visą gabalą pusvalandį šaldiklyje, tuomet bus lengva atpjauti itin plonus griežinėlius.

edfedfedfedf

 

 

 

8 atsakymai į “Šaldytuve vytinta kiaulienos išpjova”

 1. Labai įdomus receptas, norėtųsi išmėginti:). Kokia temperatūra šaldytuve? O balkone žiemą būtų galima laikyti?

  1. Miela Birute, šaldytuve laikau +3 laipsnius. Ir mūsų šaldymo sisitema yra „no frost”, ji puikiai vytina mėsą, bet ir daržoves greitai praranda sultis
   O žiemą vytinti balkone nepatarčiau, nes temperatūra kinta, o ir drėgmės didelė, gali sugesti mėsa…

   1. Ačiū, taip ir maniau, kad balkonas netiks, o būtų faina, amžinai vietos šaldytuve pritrūksta:).
    Aš daržovių nelaikau nesuvyniotų, bet prieš dedant į plastikinį maišelį įvynioju į popierinį rankšluostį, kurį keičiu kiekvieną kartą, kai tik paimu ką nors iš to maišelio. Maišelį praktiškai irgi keičiu ar bent jau išverčiu, nes būna drėgnas viduje. Gerai laikosi, nesuvysta ir nepūna.
    Amžinai neišlaikysi vis tiek, aišku:).

   2. Bėda, Birute, su tais šaldytuvais, Ir net su šaldikliais 🙂 Mes bent jau tikrą senovinį rūsį turim, tai konservuotus gėrius turiu kur laikyt, o jei būt tik balkonas nė nebežinočiau kaip gyventi, turbūt 🙂 Skanių Jums atradimų.

 2. Ačiū, su Jūsų receptais tikrai galima skaniai gyventi:). Sėkmės:).

 3. Sveiki, Kumute 🙂 Jusu receptai mane visad zavi ir karts nuo karto kazka gaminu, ypatingai megstu traskius raugintus agurkus ziemai 🙂
  Turiu toki klausima, dabar pas mus akcija ispjovai, planuoju nusipirkt tikrai ne viena ir ne du gabaliukus. Ar issivytinus mesai, galima ja paskui deti saldiklin ? Kadangi vyksiu i uzsieni, tai norisi lietuviskos mesytes 🙂

  1. Miela Vilma, Ačiū už gerą žodį 🙂
   Manau, kad šaldiklyje vytinta išpjova laikytųsi gerai, jei būtų vakumuota, ar bent jau labai stipriai įsukta į maistinę plėvelę.

Parašykite komentarą