Agurkų gabaliukai saldžiarūgščiame marinate

Šiemet agurkai stebina derliumi, o ir auga turbo greičiu, pora dienų ne namie ir šiltnamyje, meistriškai pasislėpę po lapais, pūpso peraugę agurkai. Aš juos vadinu paršeliais.

Dalis jų keliauja vištaitėms ir agurkus itin pamėgusiam šuniui, tačiau prisipažinsiu, kartais netgi specialiai neskinu didesnių agurkų, auginu juos iki paršelio dydžio, nes labai jau pamėgome raugintas juostas (receptas čia). O prieš kelis metus, kai atradau patį greičiausią marinavimo būdą be jokių marinato nupylinėjimų ar sterilizacijos, ėmiau gaminti traškiuosius didelių agurkų gabaliukus.

Didžiausią šių konservų gamybos laiko dalį užima išsėklinimas ir supjaustymas, nieko sudėtingo, žinoma, tame nėra, žiūrint serialą ar filmą gamyba vyksta itin greitai.

Šiems konservams naudoju geltonuoti nepradėjusius, žalius,  bet jau storapilvius agurkus. Jų žievė būna kieta, todėl agurkų gabaliukai lieka traškūs.

Agurkus pjaunu perpus, nedideliu  šaukšteliu išskobiu sėklas ir puses supjaustau 1-2 cm storio griežinėliais (žr. nuotraukose).

Imu didesnį puodą, renkuosi platesnį. Iškarto verdu 3 litrus marinato, nes net ir jo likus, kitą dieną jame vėl galima blanširuoti agurkus ir gaminti konservus. Tačiau proporciją, kad būtų aiškiau, aprašysiu vienam litrui vandens.

1 litras vandens

3 šaukštai cukraus (90 g)

1 šaukštas rupios akmeninės druskos (30 g)

1 šaukštas prieskonių marinavimui mišinio 

150 ml obuolių acto

Vandenį kaitinu iki užvirimo, beriu cukrų ir druską ir maišau, kol ištirpsta, o vanduo pradeda kunkuliuoti.

Supilu actą ir iškart į puodą dedu agurkų gabaliukus. Blanširuoju, vis pamaišant, kol agurkų oda pakeičia spalvą. Tuomet suberiu prieskonius, paverdu apie 1 minutę ir agurkus su visu skysčiu pilstau į paruoštus stiklainius. Juos užsuku, apverčiu ant pledo ir palieku iki pilnai atvėsta.

Šie konservai puikiai laikosi namų spintelėje. Atidarius jau vertėtų perdėti į šaldytuvą. O ir prieš valgant neprošal palaikyti šaldytuve, visgi gera taisyklė, kad maistas turi būti arba karštas, arba šaltas.

O kas yra recepte keliskart paminėtas blanširavimas? Lietuvių žodynas sako, kad:

„Blanširuoti – (pranc. blanchir – nuplikyti, apvirinti) – apvirinti ar nuplikyti verdančiu vandeniu arba garais žuvis, vaisius, daržoves ir kt., juos konservuojant ir norint išlaikyti jų spalvą.”

 

Parašykite komentarą