Nugarinės kepsniai su svogūnų ir pomidorų pastos garnyru

Vieną gūdžią žiemos dieną į namus atkeliavo smarkiai per didelis kiekis svogūnų. Dovanų, tad atsisakyti buvo tiesiog nemandagu.

Dalį jų užraugiau (receptas čia), dalį paverčiau karamelizuotais (receptas čia).  Ir tuomet prisiminiau apie žuvį su svogūnų garnyru,  turėdama daugiau daržovių ne kartą gaminau ruošinį, pagreitinantį keptos žuvies ar silkės paruošimą (receptas čia). Ir kilo išganinga mintis, kad tai, kas tinka su kepta žuvimi, greičiausiai dera ir su kepta mėsa.

Kaip tik ruošiausi gaminti kiaulienos nugarinės kepsnius didesnei kompanijai. Ir tuomet jau mintys sukosi apie gamybos būdus. Kad nereikėtų ilgai stovėti prie viryklės ir kad mėsa liktų sultinga, apjungiau kepimą keptuvėje ir orkaitėje, o tai dar ir sutaupė labai daug laiko.

Dar vienas tąkart sumanytas atradimas – mėsos apkepimas pomidorų pastoje, nugarinė spalviškai atrodė tarsi apkepta ant žarijų, o salstelėjęs pastos skonis puikiai suderėjo su aštriais prieskoniais.

Dabar svogūnų pataluose kepu ir paukštieną, ir žuvį ir vegetarišką variantą su Portobello grybais ar didesniais pievagrybiais. Svogūnai išties dera su viskuo.

Šiandien aprašysiu mėsišką variantą, tačiau proporcijos galioja ir paukštienai, ir žuviai. Grybų variantui reikia kiek mažiau druskos.

6-7 porcijoms reikės:

1 kg kiaulienos nugarinės su kaulu

1,5 kg svogūnų

3 šaukštų pomidorų pastos

3-4 skiltelių česnako

0,5 stiklinės sultinio (ar vandens)

1 šaukšto džiovintų prieskonių mišinio

1,5  šaukštelio druskos 

Žiupsnelio kmynų

Aliejaus kepimui

Pirmiausiai paruošiu mėsą, supjaustau nuotraukoje matomo dydžio gabalais, juos sudedu į dubenį, beriu 1 šaukštelį (be kaupo) druskos, 0,5 šaukšto prieskonių mišinio ir 1 šaukštą pomidorų pastos. Rankomis maišau, kol mėsa tolygiai pasidengia prieskoniais.

Svogūnus nulupu ir supjaustau žiedais ar pusžiedžiais, ne itin plonais.

Įkaitinu keptuvę, pilu aliejaus ir jam įkaitus, sudedu svogūnus. Kepu vis pamaišant, kol pradeda minkštėti. Tuomet beriu 0,5 šaukštelio druskos, 0,5 šaukšto prieskonių, 2 šaukštus pomidorų pastos, supilu sultinį ar karštą (!) vandenį ir, nemažinant kaitros, maišant kepu apie 1-2 minutes.

Jungiu orkaitę 180C kepimo režimu viršus – apačia.

Svogūnus sudedu į gilesnį kepimo indą ar skardą. Keptuvės nė neplaunu, ją grąžinu ant viryklės, pilu aliejaus ir į įkaitusį beriu nuluptas ir perpus perpjautas česnako skilteles. Joms apskrudus, išimu ir dedu likusią pomidorų pastą. Intensyviai maišau, kad susijungtų su aliejumi, tuomet dedu mėsą, apkepu iš abiejų pusių iki lengvo apskrudimo ir sudedu ant svogūnų.

Kepimo indą dedu į orkaitės vidurį ir kepu apie 20-25 minutes.

Šį patiekalą tiekiu karštą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parašykite komentarą