Patikimiausias agurkų konservavimo būdas

DSC_0802

Daug metų eksperimentavusi, ragavusi ir stebėjusi konservuotų agurkų išgyvenimą rūsy, galiu tvirtai pasakyti, jog radau patį geriausią, greičiausią ir paprasčiausią receptą. Jokio marinato likučio puode, jokių sudėtingų skaičiavimo matų, viskas paprasta ir greita. Skoniu jie labiausiai primena pirktinius, gal todėl, kad naudojamas sausas prieskonių mišinys, babytės agurkai su šviežiais lapais visiškai kitokio skonio.  Šiuo receptu pagaminti agurkų konservai atlaikė net dvi žiemas, nekeisdami skoninių savybių. Taip taip, mažiname konservų su actu, bet nereiškia, kad jų nebegaminame. Kaipgi apsieiti be marinuotų agurkų gaminant mišraines?

Taigi, eiga ir proporcijos:

Jei agurkai pirktiniai, juos reikėtų bent kelioms valandoms užmerkti šaltame vandenyje. Jei ką tik skinti, imuosi stiklainių. Išplaunu juos karštame vandenyje su soda ir dedu ant orkaitės grotelių, jungiu 80C ir palieku kaisti 20min. Tuo metu užkaičiu puodą su vandeniu, kiekis priklauso nuo to kiek agurkų planuoju konservuoti, o kol kas kiekis ir nėra esmė. Iškaitintus stiklainius sudedu ant darbo stalo, palaukiu, kol pravės, ir į juos sandariai suštabeliuoju agurkus. Kai vanduo puode užverda, užpilu juo agurkus (būtinai iki pat stiklainio viršaus), lengvai užsuku dangtelius ir palieku atvėsti. Atvėsusį vandenį išpilu į talpą, kurioje galima paskaičiuoti tūrį, tam turiu puodą su litražo gradacija, bet laisvai galima naudoti trilitrį ar litrinį stiklainį. Būtent tokį kiekį šviežio vandens pilu į puodą, užkaitinu ir tuomet sudedu prieskonius, proporcija 1 litrui

3vš cukraus

1vš druskos

1vš prieskonių konservavimui mišinio

Cukrui su druska ištirpus ir marinatui užvirus, išjungiu ugnį ir supilu

9proc. actą

Jo skaičiuoju 100ml vienam litrui vandens. Marinatu užpilu agurkus, stiklainius užsuku ir verčiu žemyn dangteliais ant virtuvinio rankšluosčio. Kuo stipriau apkūtoju, kad kuo ilgiau laikytųsi šiluma. Atvėsusius stiklainius nešu į rūsį.

20 Komentaras (+add yours?)

 1. djana
  Lie 28, 2015 @ 14:26:59

  Ka reiskia “uzkaitinu”? Isvertus – uzvirinu?

  Atsakyti

 2. valerija
  Lie 31, 2015 @ 17:42:48

  Labai patiko, ačiū. Tikrai pasidarysiu taip.

  Atsakyti

 3. Lina
  Rgp 16, 2015 @ 08:24:37

  Išbandžiau šį marinatą, bet mažuose stiklainiuose, kur agurkai buvo pjaustyti, skystis pasidarė drumzlinas, o dideliuose (agurkai nepjaustyti) skaidrus. Viską dariau vienu metu. Ar reiktų pervirti drumzliną skystį, ar palikti? Ačiū.

  Atsakyti

  • Kūmucia
   Rgp 16, 2015 @ 14:30:58

   Miela Lina, manau, kad skystis susidrumstė nuo pjaustytų agurkų sulčių. Esu gaminusi griežinėlius šiuo receptu, tokių reikalų nebuvo. Nemanau, kad dar vienas virinimas padės, marinatas jau su actu, o jo kaitinti nerekomenduojama. Ar labai daug padarėte tokių?

   Atsakyti

   • Lina
    Rgp 18, 2015 @ 18:21:34

    Sveiki, patikrinau šiandien stiklainius, ogi visuose susidrumstęs skystis. Kol dar yra agurkų gal reiktų juos pabandyti marinuoti universaliu marinatu, o šiuos paliksiu kaip yra (apie 10 stiklainių).

   • Kūmucia
    Rgp 19, 2015 @ 04:49:35

    Pabandykite, žinoma. Baltumas tai ne pelėsis, o gal stovėdami lentynose ir nuskaidrės. Skanios žiemos ;)

 4. Kristina
  Rgp 24, 2015 @ 11:05:45

  Sveiki,

  Man taip pat kaip ir Linai visuose stiklainiukuose susidrumste skystis:( . Galvojau,kad man vienai taip,bet pasirodo ne,na ziuresim kas bus toliau :)

  Atsakyti

  • Kūmucia
   Rgp 24, 2015 @ 11:17:22

   Miela Kristina, drumsčiasi ne dėl receptūros, dėl kitų faktorių. Jei labai gaila agurkų, pabandykite juos perplauti, iš naujo iškaitinti stiklainius ir labai gerai išplauti dangtelius, išvirti naują marinatą ir užpilti. Kartais tai išgelbėja.

   Atsakyti

 5. Kristina
  Rgp 27, 2015 @ 11:41:32

  Miela Kūmucia,jeigu išvirčiau nauja marinatą,ar nesigautų agurkai perdaug sūrūs?

  Atsakyti

 6. nijole
  Rgp 27, 2015 @ 20:06:37

  Man irgi susidrumste agurkai. Tik siuo budu konservuojant. Va ir ..patikimiausias budas” :)

  Atsakyti

  • Kūmucia
   Rgp 27, 2015 @ 20:30:16

   Na jau, Nijole, kiek kitų būdų išbandėt? :) Drumsčiasi ne nuo receptūros, minėjau ne kartą, kad yra daug faktorių, lemiančių gerą konservų kokybę.

   Atsakyti

 7. Vilma
  Rgs 11, 2015 @ 17:21:03

  Na padariau ir as kelis stiklainius pagal si recepta :)

  Atsakyti

 8. Egle
  Rgp 19, 2016 @ 15:10:50

  Tai kurio būdu šiemet darėte “viens du” ar šiuo? Neapsisprendžiu ką ismeginti 😊

  Atsakyti

  • Kūmucia
   Rgp 19, 2016 @ 15:41:35

   Miela Egle, šie receptai konservantų kiekiu yra vienodi, skiriasi tik gamybos technologija. Viskas priklauso nuo to kiek turite laiko, viens-du greitesnis ;)

   Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Prisijunk ir tu!

Kategorijos